9. díl Pokrevní vztahy - Seriál Doktor Martin

9. díl Pokrevní vztahy - Seriál Doktor Martin

Premiéra 23.10.2015

Miloš pojme podezření, že by snad jeho táta Antonín Brázda nemusel být jeho skutečným otcem. Při konfrontaci Antonín přiznává, že jeho nebožka žena skutečně prožila krátký románek v době, kdy jejich manželství procházelo těžkým obdobím. Přinese rodný list, do kterého sám nikdy nenahlédl, aby Miloš mohl zjistit jméno svého otce.

Doktor Martin Elinger navštíví odlehlou horskou samotu, kde žijí bratři Skružovi s otcem a matkou. Bratři trpí chronickými žaludečními problémy. Krevní test potvrdí nákazu salmonelou. Martin zjistí, že zdrojem nákazy je patrně nechutný obsah jejich lednice. Ale na rodině, která má zvláštní zálibu v taxidermii (vycpávání mrtvých zvířat), jsou podivné i jiné věci.

Bratři ani otec nedovolí Martinovi, aby se přiblížil k jejich matce. Martin zjistí, že se ženou už léta nikdo nemluvil a nemá ani lékařské záznamy. Když ho opět jeden z bratrů naléhavě volá k nim domů k zákroku, Martin se rozhodne vzít sebou i policistu Topinku. A čeká je poměrně bizarní překvapení. Policista Tomáš má mezitím vlastní problémy. Jeho dominantní sestra Hedvika se vrátila do městečka a v patře nad policejní služebnou si otevřela léčitelskou živnost jako bylinkářka. Když ale její terapie začne způsobovat pacientům problémy, musí Martin, který je k alternativní léčbě značně skeptický, zasáhnout.

Tento díl seriálu Doktor Martin online ke shlédnutí

Přehrát video

Zdroj www.ceskatelevize.cz