Doktor Martin - Herecké obsazení

Herecké obsazení seriálu Doktor Martin

Miroslav Donutil (Doktor Martin Elinger)

Miroslav Donutil (Doktor Martin Elinger)

Datum narození: 7.2.1951
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy doktora Martina Elingera: Z donucení opustil kariéru špičkového chirurga v Praze a stal se “obvoďákem” v malém horském městečku Protějov v Beskydech, kam jezdíval kdysi ještě jako malý na prázdniny ke své tetě. Coby chirurg se předtím s pacienty potkával výhradně na operačním sále, kde toho příliš nenamluvil.

Miroslav Donutil je populární český divadelní a filmový herec, bývalý člen činohry Národního divadla v Praze, moderátor a bavič. Jedná se o jednoho z nejpopulárnějších českých herců. Sám říká, že na studia herectví (brněnská JAMU) šel převážně z důvodů, že nemusel studovat matematiku, ale spíš v něm zvítězily rodinné geny... více o herci Miroslavu Donutilovi.


Jitka Čvančarová (Učitelka Lída Klasnová)

Jitka Čvančarová (Učitelka Lída Klasnová)

Datum narození: 23.3.1978
Znamení: beran

Charakteritika postavy učitelky Lídy Klasnové: Pohledná, srdečná a nezadaná učitelka na místní základní škole. Beskydy miluje a nikdy by odtud neodešla.

Jitka Čvančarová vystudovala obor muzikálové herectví na brněnské JAMU. Poprvé stála před kamerou ve dvanácti letech v komedii Zdenka Sirového Černí baroni (1992). Antonín Moskalyk ji pak dal šanci v televizním seriálu z prostředí brněnské pátračky Četnické humoresky (2000)... více o herečce Jitce Čvančarové.


Jana Štěpánková (Teta Marie Loukotová)

Jana Štěpánková (Teta Marie Loukotová)

Datum narození: 6.9.1934
Znamení: panna

Charakteritika postavy tety Marie Loukotové: Rázná vdova, teta doktora Elingera. Provozuje malou farmu. Martina si pamatuje už od malička, když k ní jezdil na prázdniny.

Jana Štěpánková je přední česká herečka, dcera herce Zdeňka Štěpánka, po matce též pravnučka českého básníka Vítězslava Hálka, po otci též sestra herců Petra Štěpánka a Martina Štěpánka... více o herečce Janě Štěpánkové.


Gabriela Marcinková (Sestřička Irena Bezáková)

Gabriela Marcinková (Sestřička Irena Bezáková)

Datum narození: 2.4.1988
Znamení: beran

Charakteritika postavy sestřičky Ireny Bezákové: Sestřička doktora Martina. Drzá a svéhlavá kráska. Svou práci má těžce na háku, stejně jako svého šéfa.

Gabriela Marcinková je slovenská filmová herečka. Narodila se v Prešově, většinu filmových rolí však ztvárnila na území České republiky... více o herečce Gabriele Marcinkové.


Norbert Lichý (Instalatér Antonín Brázda)

Norbert Lichý (Instalatér Antonín Brázda)

Datum narození: 29.12.1964
Znamení: kozoroh

Charakteritika postavy instalatéra Antonína Brázdy: Místní instalatér, jenž pracuje společně se svým synem Milošem. Nepřehlédnutelný hřmotný a užvaněný rozumbrada a také šprýmař, který to nikdy nemyslí zle.

Norbert Lichý je český herec a hudebník. Je synem zemřelého režiséra, herce a dramatika Saši Lichého. Již ve svých devíti letech se poprvé objevil na scéně Divadla Petra Bezruče v Ostravě. V 19 letech přijal angažmá v šumperském divadle... více o herci Norbertu Lichém.


Tomáš Měcháček (Syn instalatéra Miloš Brázda)

Tomáš Měcháček (Syn instalatéra Miloš Brázda)

Datum narození: 22.2.1979
Znamení: ryby

Charakteritika postavy syna instalatéra Miloše Brázdy: Mladý a dobrosrdečný instalatér, kterého ale víc, než rodinná firma, zajímají počítače.

Tomáš Měcháček je český herec, komik a režisér. Proslavil se především moderováním pořadu Vylomeniny po boku Martina Dejdara rolí Petra ve filmu Protektor a Vojty Nesnídala v seriálu Gympl s (r)učením omezeným... více o herci Tomáši Měcháčkovi.


Robert Mikluš (Policista Tomáš Topinka)

Robert Mikluš (Policista Tomáš Topinka)

Datum narození:
Znamení:

Charakteritika postavy policista Tomáše Topinky: Zádumčivý a někdy i trochu natvrdlý místní policista. Potýká se s nedostatkem sebedůvěry.

Robert Mikluš je český herec... více o herci Robertu Miklušovi.


Zdroj www.ceskatelevize.cz